2014 m. liepos 31 d., ketvirtadienis

Rustė Tervydytė


Kaip smagu kartais atidaryti duris, visai šalia esančias, ir rasti staigmeną – protingą, įdomų, iškalbų ir savitą nuomonę turintį pašnekovą:) Ačiū visiems, padėjusiems tai padaryti... Mirkt:) Taigi, pristatau jums jauną moterį, žaviai prancūzišku vardu: Rustė Tervydytė. Rustė dirba viešųjų ryšių atstove įdomioje JUMSOFT kompanijoje, mėgsta keliauti ir myli muziką. Na, o daugiau apie ją čia:


Ką darai, kai nežinai ką daryti?

Sprendžiu japoniškus kryžiažodžius. Labai įtraukianti ir raminanti veikla, nors gal būtų gerai įjunkti į ką nors produktyvesnio.

Kaip atrasti save?

Kas ieško, tas randa. Svarbiausia – nepainioti savęs paieškų su polinkiu į įvairaus plauko egzotiką. Geriau reguliariai klausinėti savęs "kodėl?": ir naudos daugiau, ir kainuoja pigiau.

Didžiausia prabanga, kurią sau leidi?

Švaistyti laiką. Kita vertus, sakoma, jog laikas, kurį švaistai mėgaudamasis, nėra iššvaistytas. Galbūt tikslesnė formuluotė būtų "skirti laiko mažiems gyvenimo malonumams užuot gaudžius kiekvieną potencialią progą".

Didžiausias autoritetas Tau yra…?

Iš pradžių norėjau rašyti, kad su autoritetais man sudėtinga. Tada prisiminiau, kad mėgstu Noam Chomsky, o tada – kad jam pačiam su autoritetais dar sudėtingiau. Žodžiu, autoritetu aš turbūt galiu laikyti bet kurį žmogų, kuris sugeba būti sąžiningas su savimi ir su aplinkiniais bei negadinti kitiems gyvenimo.

Stipriausias prisirišimas?

Prie muzikos.

Kaip elgiesi, kai kas nors Tave erzina?

Priklausomai nuo to, kaip smarkiai erzina, pasitaiko visko. Nuo nutarimo, kad niekam tai nekenkia, tad nėra čia ko nervintis, iki emocionalaus santykių aiškinimosi su aukščiausio lygmens debatais. Be to, daug ir su pasimėgavimu keikiuosi.

Įdomiausia knyga?

Jorge Amado "Gabrielė". Būdama visai dar mergiotė radau ją kaime "ant aukšto" ir nuo to laiko perskaičiau begalę kartų. Visko ten yra - ir gausybė spalvingų veikėjų, ir saulėtos Brazilijos kultūros, ir politinių peripetijų,- bet didžiausią įspūdį man paliko moters laisvės tema. Labai gražiai barzdoto dėdės pateiktas ankstyvasis brazilų feminizmas.

Kas suteikia Tau jėgų?

Gilus pamatinis įsitikinimas, kad viskas vienaip ar kitaip baigsis geruoju. Tame yra nemažai vaikiškumo, bet man atrodo, jog sunku būti stipriam neišvengiamos nesėkmės akivaizdoje.

Kokią reikšmę Tavo gyvenime užima Dievas?

Jokios. Išskyrus begalinį liūdesį dėl to, kokie žiaurūs gali būti žmonės kovodami už savo dievus.

Viskas priklauso nuo…?

Įvairių aplinkybių kombinacijos.

3 svarbiausios vyro savybės?

X chromosoma, Y chromosoma ir saviironija.

Dabartinė Tavo sąmonės būsena?

Neutrali.

Ko, savo pavyzdžiu, mokysi vaikus?

Ginti savo nuomonę ir sveikai abejoti kitų. Savaime suprantama, tai tolygu pjauti šaką, ant kurios pati sėdžiu, bet vaikams turbūt išeis į naudą.

Kas yra moteriškumas?

Vėlgi, XX chromosomų turėjimas - savybė, kuri apima fantastiškai plačią bruožų bei vertybių skalę: nuo švelnumo ir nuolaidumo iki įžūlumo ir polinkio konkuruoti. Visuomenėje paplitusi samprata apie moteriškumą karta iš kartos kinta, tačiau viena konstanta visgi lieka: ta samprata yra tokia siaura, kad norint į ją tilpti daugeliui moterų tenka vienaip ar kitaip save tramdyti, grūsti į rėmus. Daug kas sakytų, kad ir teisingai, nes moteris juk negali būti kažkokia laukinė. Tačiau rėmuose augančio žmogaus potencialas neišvengiamai ribojamas,- ir tai galioja ne tik moterims.

Sunkiausia man yra…?

Sąmoningai kenkti kitam.

Kas veda pasaulį pirmyn?

Smalsumas ir bendradarbiavimas.

Už ką žmonės Tau dėkoja?

Už pyragus. Dar už priminimą, kad nėr čia problemos ir nėr čia ko parintis.

Kas Tu esi?

Žmogus su visais to privalumais ir trūkumais.

Kaip manai, ar reikia planuoti? 

Be abejo, nes kitaip galima sprandą nusisukti, tačiau spontaniškumas irgi gali duoti labai daug. Manau, kaip ir su daugeliu dalykų gyvenime, čia galioja aukso vidurio taisyklė.

Ko norėtum išmokti?

Kantrybės ir žmoniškai plaukti.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą