2013 m. vasario 27 d., trečiadienis

Ignas Daukša

Nuotrauka iš asmeninio archyvo


Kas suteikia tau gyvenimo džiaugsmo?

Iki tol, kol atradau "Visatos energiją", beveik visą buvusį džiaugsmą kėlė materialūs, jusliniai, protiniai pasitenkinimai. Nors ir dabar jie teikia didžiąją dalį to malonumo, tačiau "Visatos energija" yra žymiai skanesnė, ir jos norisi vis daugiau. Kiltų klausimas: tai kodėl pilnai nepasineriu į šią energiją? Atsakymas paprastas: per trumpai ją pažįstu - dabar griūna viskas, kuo tikėjau. Nebebūnu/nebebendrauju su žmonėmis, su kuriais mielai bendravau ankščiau... Organizmui taip pat reikia laiko prisitaikyti (maistas, senų įpročių atsikratymas ir t.t.). 

Ko norėtum išmokti? 

Žinoma, labiau įvaldyti šią kosminę energiją, labiau kontroliuoti save, nepasiduoti žemiems instinktams, nesakyti žmonėms nemalonių dalykų, kad tik parodytum savo ego... Ir begales kitų, juk visas gyvenimas yra ilga pamoka. 

Ką laikai didžiausiu savo pasiekimu? 

Obsessive compulsive disorder įveikimas. Tai labai subtilus proto žaidimas. Kai kurie net nesuprastų, kaip tai gali būti koks nors pasiekimas apskritai. Aš manau, kad kiekvienas žmogus turi panašių "trukdžių" (depresija, svorio problemos, nepasitikėjimas savimi ir t.t.) ir tik juos įveikęs, jis gali pradėti statyti savo gyvenimą bei išsilaisvinti iš fizinės/protinės baimės vergovės. Liūdna, tačiau mano manymu, tokių žmonių nėra daug. Ir tie, kurie išsilaisvina, šoka į pasaulį išskėstomis rankomis su spalvingai gražiomis idėjomis, bet dažnai greitai nusivilia, nes jų niekas nepalaiko, nesupranta (dauguma vis dar yra savo proto, išgalvotų problemų bei suvaržymų vergai). Tačiau, tikrai manau, kad tokių žmonių vis daugėja, ir jiems būtina jungtis. Susivieniję jie daro stebuklus! 

Koks/kuris žmogus yra tavo autoritetas? 

Autoritetas yra kiekvienas pamatytas bei sutiktas žmogus. Kiekvienas kažko pamoko. Žinoma, yra garsių žmonių, kuriais labai žaviuosi (Sir Richard Branson, Steve Jobs, Michael Jackson, Freddie Mercury, Buddha, Hideo Kojima ir daug kitų), tačiau manau, jog nereikėtų per daug lyginti savo ir jų gyvenimų, nes taip galima smarkiai save nuvertinti. Manau, reikėtų suprasti, jog kiekvienas turi savo individua kelią, ir jo sėkmė nesusijusi su kitų žmonių šlove ar aukštais materialiniais pasiekimais. Lygindami žmonės dažnai nesuvokia, jog jie yra tokios pačios žvaigzdės savo kasdieniniuose gyvenimuose, tik atlieka kitokias, tačiau lygiai tokias pat svarbias misijas. 

Geriausias filmas? 

Nesu kažkurio vieno filmo garbintojas, tačiau labiausiai įstrigę yra vaigždžių karai" (visos dalys), "As good as it gets" (visai artima ocd tematikai), nesenai peržiūrėtas iedų valdovas", "Hobitas", "12 angry men", "Pavasaris, Vasara, Ruduo, Žiema, ir vėl Pavasaris..." ir daug kitų. Kompiuteriniams žaidimams esu skyręs daug daugiau laiko nei filmams, tad paminėsiu labiausiai įkvėpusią seriją - "Metal Gear Solid", kuri, galima sakyti, yra filmas ir žaidimas viename. 

Už ką žmonės tau dėkoja? 

Na, geriau tų žmonių būtų ir paklausti, tačiau būna, jog padėkoja už įkvėpimą ar paprastą kasdienę pagalbą. 

3 stipriausios tavo savybės? 

Hmm. Galiu pamėginti, nors ir nemėgstu apie save šnekėti. Klausei ne geriausių, bet stipriausių savybių, tad prašau:
- neprisirišimas - nežinia, ar čia stipru, tačiau galiu greitai mesti dalyką, kuris pradeda varžyti mano laisvę. Nesvarbu, koks dalykas tai būtų;

- nepastovumas. Mokėjimas daug, bet nieko gerai :)));
- užsidegimas tikslui siekti. Tačiau susiduriu su sunkumais jį palaikant ilgam. Prasideda abejonės, pasiteisinimai ir t.t.

Didžiausia prabanga, kurią sau leidi? 

Hmm. Galbūt išlaidos sveikam maistui. Šiaip, perdėtai nieko nešvaistau, nebent kartais energiją (tuomet - daug poilsio ir tt.) 

Ką labiausiai mėgsti pradėti? 

Kažką naujo, nepatirto, mažai žinomo kitiems žmonėms, kažką, kas suteikia didelį pokytį man ar aplinkai. 

Didžiausias apribojimas tau yra? 

Pinigai, įvairūs oficialūs, popieriniai reikalai, kai kurie žmonės, bet didžiausias apribojimas - aš pats. Visos ribos tik galvoje. 

Viskas sekasi, kai...? 

Būna gera nuotaika, kai palaikai požiūrį, jog ir klaidos yra sėkmė, nes iš jų mokaisi ir būtent dėl jų tobulėji, tada papraščiausiai negali nesisekti, nes viskas yra sėkmė. 

Prie ko esi labiausiai prisirišęs? 

Maisto, kompiuterinių žaidimų, nenoro daryti ką nors, kam reikia daug pastangų. 

Ką darytum, jei nieko nebijotum? 

Nemanau, ar dar būčiau gyvas :))) 

Kas suteikia tau energijos?

Įkvėpimai, įvairios motyvacijos (sava patirtis, knygos, filmai, twitter'io, facebook'o postai:)) 

100 g ko? 

Organic Anakardžių riešutų ;))) 

Šeima ar karjera? 

Nei to, nei to nesu stipriai patyręs (nebent šeima), tačiau rinkčiausi balansą tarp dviejų. 

Melodija, kurią niūniuoji? 

Niūniuoju įvairias, o kartais ir pabeatbox'inu:). O šiaip - nesenai girdėtų dainų, arba savo sukurtas melodijas, bet dažniausiai galvoje skamba įsimintinos dainos, su kurių ritmu darau kasdienius dalykus. Susiję su būgnais (grojau pora metu).

Vienintelis Dievas yra? 

Gamta, žmonės, taika, meilė, ramybė, dvasinės vertybės. 

Kas labiausiai tave pykdo? 

Daug kas, tačiau žinau, jog bet koks pyktis neigiamai veikia ir mane ir aplinką, todėl bandau save suvaldyti, kad tas pyktis išgaruotų. 

Kokia mintis verčia ryte keltis tave iš lovos? 

Kaskart vis kitokios, tačiau pastaruoju metu paprastos ir instinktyvios.

Apie ką dažniausiai mąstai? 

Dabar mąstau daug mažiau nei praeityje - dažniausiai apie bendrus dalykus, visuomenės problemas. Taip pat maistą, ateitį, veiksmų teisingumą, kompiuterinius žaidimus. Stengiuosi mąstyti kuo mažiau, pasitelkiant budizmo ir bendro dvasingumo, proto, sielos ir kūno sveikatos idėjas. 

Ko palinkėtum atsitiktiniam praeiviui? 

Atsipalaiduok, chill, jei per daug įsitempęs :)) 

3 savybės, kurias labiausia vertini moteryje? 

- prisižiūrejimas (kūno, proto ir dvasios), išvaizda; 
- humoras, ne per rimtas požiūris į gyvenimą;
- intelektas, kritinis mąstymas.


Nuotrauka iš http://pinterest.com

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą